چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی تزئینی

در محوطه خانه، آن را بسیار سبز و زیبا خواهد کرد، در صورتی‌که عموم مردم وقتی اسم چمن مصنوعی را می‌شنوند، یاد چمن مصنوعی ورزشی می‌افتند. چمن‌های مصنوعی تزئینی جدید خیلی طبیعی دیده می‌شود، تا جایی که افراد وقتی می‌بینند سوالاتی درمورد نگهداری آن به ذهن‌شان می‌رسد.

چمنهای مصنوعی تزئینی چیست؟

چمنهای مصنوعی تزئینی بر اساس ارتفاع شامل دو مدل است. در مدل نخست، ارتفاع کم است تا راه رفتن روی آن کاری راحت باشد. این مدل چمن جهت فرش‌کردن زمین مانند رستوران‌ها، نمایشگاه‌ها، دفاتر، شرکت‌ها و … استفاده می‌شود. از مدل دیگر آن در صنایع دستی به کار گرفته می‌شود، در این مدل ارتفاع مهم نیست و بسته به نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید، چمن مناسب را بر می‌گزینید.

همچنین شامل دو گروه بهاری و پائیزی است. گروه بهاری کلا سبز بوده و  شامل دو رنگ سبز تیره و روشن است. گروه دیگر، پاییزی است و شامل سه رنگ سبز تیره و روشن و زرد است. البته می‌تواند شامل 4 رنگ هم باشد که رنگ چهارم، قهوه‌ای رنگ است.

بر اساس تراکم نیز شامل دو دسته تراکم طولی و عرضی است. در محاسبه تراکم کلی چمن در یک متر مربع تراکم طولی و عرض را با هم ضرب می‌کنیم. بنابراین با تراکم بیشتر، قیمت چمن مصنوعی نیز بالاتر خواهد رفت، چرا که طول عمر چمن مصنوعی با تراکم بالاتر، بیشتر است، خیلی زیباتر بوده و همچنین مقاومت بالاتری نیز دارد.

 

چمن مصنوعی تزئینی چیست؟

 

دلایل محبوب‌شدن چمن مصنوعی تزئینی

امروزه با استفاده از چمن مصنوعی در انواع فضاها موجب محیط‌های سرسبز شده و بدون هزینه اضافی جهت نگهداری و آبیاری چمن طبیعی می‌توانید دکور عالی را اجرا نمائید. بنابراین ماندگاری بالا، سرسبزی و نشاط همیشگی و همچنین تنوع بالای چمن مصنوعی تزئینی موجب محبوب شدن بیشتر محصول شده است.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی تزئینی

به علت نیاز نداشتن به آبیاری در چمن مصنوعی تزئینی می‌توان به عنوان نمونه آن را در فضاهایی مانند روف گاردن ساختمان‌ها نیز استفاده کرد و کنار سبزی آن در تمام فصول سال، در هزینه مصرف آب نیز صرفه‌جویی کرد. از جمله آسانی در نگهداری این نوع چمن عدم رشد و اصلاح کردن، کشت چمن است که موجب شده تا مردم تمایل خیلی بیشتری به استفاده از آن داشته باشند. چمن مصنوعی تزئینی دارای انواع زیادی است. به راحتی می‌توانید با توجه به نوع کاربرد آن مثل کنار استخر، باغچه، روف گاردن، میزان بودجه و … مناسب‌ترین نوع چمن مصنوعی را انتخاب کنید.

نگهداری از چمن مصنوعی تزئینی

هزینه نگهداری از چمن‌های مصنوعی خیلی کم‌تر از چمن طبیعی بوده و موجب افزایش طول عمر آن و زیباتر نشان دادن آن می‌شود. بهترین شیوه نگهداری آن، شستشو است. به این ترتیب که به دلیل وجود داشتن منافذ خیلی ریز در چمن مصنوعی امکان عبور آب وجود دارد و قابل شستشو است. با این حال عمر مفید چمن مصنوعی تزئینی از 5سال تا 10سال است.

طریقه نصب چمن مصنوعی

انجام زیرسازی اصولی قبل نصب به علت جلوگیری کردن از هزینه‌های اضافه در ارتباط با بازسازی و ترمیم چمن مصنوعی اهمیت خیلی بالایی دارد. سپس رول‌ها را در محل نصب باز کرده و الگو را برش می‌زنید. بعد از آن سطح قرار گیری چمن مصنوعی را چسب‌کاری کرده و با احتیاط زیاد چمن مصنوعی را در سر جایش قرار می‌دهیم و تا انتها کار را انجام می‌دهیم. سپس پرداخت چمن مصنوعی انجام می‌دهیم.

خرید چمن مصنوعی تزئینی

لیان چمن دارای یک دهه سابقه در نصب و فروش چمن مصنوعی در ایران است.

شما کاربران عزیز از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت لیان چمن می‌توانید اقدام به خرید چمن مصنوعی تزئینی کرده و قیمت چمن مصنوعی و اطلاعات محصول را از کارشناسان با تجربه ما کسب نمائید.

 

خرید چمن مصنوعی تزئینی

 

نتیجه گیری

انواع زیادی از این محصول در بازار است که نمی‌توان صریحا گفت، کدامیک بهترین است. دو موضوع در انتخاب بهترین چمن مصنوعی تزئینی خیلی مهم است، اول این‌که چمن مصنوعی برای چه کاربردی استفاده می‌شود و دوم این‌که چه هزینه‌ای را می‌توانید برای آن در نظر بگیرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0
X